Biden je vraj perfektný prezident pre túto chvíľu (22. 1. 2020)

Akoby to boli dva celkom odlišné svety. Dva týždne po chaose, násilí a pokuse o prevrat, sa Kapitol zmenil na slávnostné pokojné miesto, z ktorého zneli najmä slová plné nádeje a povzbudenia. Spojené štáty americké majú nového prezidenta, ktorý sa v politike pohybuje veľmi dlho  a prvýkrát v histórii aj ženu na viceprezidentskom poste. Od oboch sa v týchto mimoriadnych časoch očakávajú významné kroky vedúce k zotaveniu krajiny. Či sa im to podarí, sa pokúsime zodpovedať s Braňom Ondrášikom, ktorý americké politické dianie v denníku SME komentuje.

Zdroj zvukov: NBC News, CNN, YT Biden Inaugural Committee

Odporúčanie:

Ako som prežila čínsky reedukačný tábor pre Ujgurov. To je moje dnešné odporúčanie na mrazivé čítanie z The Guardian. Okrem toho odporúčame naše ostatné podcasty. Peter Stach sa v Modrej vlne zamýšľa nad tým, či by mali byť sociálne siete a digitálne platformy prísnejšie regulované, Pravidelná dávka pátra po tom, ako urobiť geneticky upravené baktérie bezpečnými, v sobotu vychádza klasicky Klik a tiež Mimóza, no a v nedeľu sa Jaro Valent v Dejinách rozpráva so šéfkou SNG Alexandrou Kusou o socialistickom realizme ako umeleckom smere. 

Článok z The Guardian nájdete na tomto odkaze: https://www.theguardian.com/world/2021/jan/12/uighur-xinjiang-re-education-camp-china-gulbahar-haitiwaji

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno. 

Share

Episodes Date

Load more

Play this podcast on Podbean App