Trump bude po násilnostiach v Kongrese čeliť odvolávaniu (11. 1. 2021)

To, čo sme videli minulý týždeň v americkom Kapitole, nemá v histórii krajiny obdobu. Stovky podporovateľov Donalda Trumpa vtrhli do budovy Kongresu, v duchu zvrátiť výsledky prezidenských volieb.

Nasledovalo dobýjanie sa do snemovne a senátu, evakuácia senátorov, chaos, násilnosti a napokon aj výstrely. Nepokoje si vyžiadali celkovo päť obetí.

Donald Trump nepripúšťa, že by bol za útok na sídlo Kongresu zodpovedný, no viacerí politici požadujú jeho predčasný odchod z prezidentského kresla.

Čo sa to v Spojených štátoch vlastne deje a sú udalosti z minulého týždňa pre Trumpa politickým koncom? Jana Maťková sa pýtala Matúša Krčmárika, šéfa zahraničnej redakcie denníka SME.

zdroj zvukov: CNN, NBC News

---

Predstavte si americkú rodinu z lepšej sociálnej vrsty, ktorá si žije pomerne radostný a idylický život. Až do momentu, kedy sa na škole ich syna stane vražda. A podozrivým zo spáchania tohto ohavného zločinu je práve on - syn Jacob. Rodine sa rúca svet, odkláňajú sa od nich priatelia, rodičia strácajú prácu.

Seriál Defending Jacob je o temných rodinných tajomstvách, o hľadaní pravdy a o snahe zachovať si ako-takú tvár, aj keď máte dušu roztrhanú na kusy.

Ak by ste chceli viac filmových odporúčaní, vypočujte si náš špeciálny podcast Dobrého rána z 22. decembra, kde sme spoločne s kolegami preberali najlepšie filmy a seriály minulého roka.

Všetky podcasty denníka SME si môžete vypočuť na jednom mieste na podcasty.sme.sk.

Share

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App