Obvinili Fica aj Kotlebu. Teraz im hrozí zánik (20. 1. 2021)

Roky beztrestne kľučkovali pomedzi paragrafy a vyhýbali sa trestnoprávnej zodpovednosti. Extrémisti vrátane šéfa ĽSNS Mariána Kotlebu dlho unikali pred spravodlivosťou napriek očividným sympatiám k neslobodným režimom.

Zmena nastala po vzniku oddelenia na špeciálnej prokuratúre, ktoré sa zameriava výhradne na extrémistické činy. Viaceré tváre z neonacistickej scény začali čeliť trestnému stíhaniu a vážnejšie sa začali posudzovať aj vyjadrenia politikov či internetové statusy.

V súčasnosti sa však hovorí o konci protiextrémistického oddelenia, a to pre reorganizáciu prokuratúry. O detailoch sa Jana Maťková rozprávala s Petrom Kováčom, redaktorom domácej redakcie denníka SME.

Zdroj zvukov: SME, Facebook - Robert Fico 

Odporúčanie:

Pandémia okrem mnohých iných vecí zmenila aj prístup ku kultúre a spravila ju dostupnejšou. Už mesiace si môžeme z pohodlia svojho gauča vychutnávať online koncerty, diskusie, čítania z kníh, streamovania filmov, no aj prehliadky po múzeách a galériách.

Slovenská národná galéria teraz pripravila virtuálnu prehliadku úspešnej výstavy Filla - Fulla. Je venovaná dvom klasikom českého a slovenského moderného umenia - Emilovi Fillovi a Ľudovítovi Fullovi. Výstavou vás bude sprevádzať audio komentár, takže sa dozviete viac o životoch umelcov, o ich dielach ako aj o dobe, v ktorej žili. A ako bonus sa môžete s Fillom a Fullom aj porozprávať prostredníctvom interaktívneho četu. Virtuálnu prehliadku nájdete na tomto linku: https://fillafulla.sng.sk/panorama/

--

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk

--

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

--

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

--

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

--

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

Share

Episodes Date

Load more

Play this podcast on Podbean App