Novak Djokovič. Najlepší tenista, najznámejší antivaxer (10. 1. 2022)

Mohol to byť jeden z najväčších športových príbehov v dejinách, namiesto neho však zostala tragédia, hanba a trpkosť, ktorá dávno presahuje hranice tenisu či športu.

Novaka Djokoviča si možno už nebudeme pamätať ako úžasného tenistu, ale ako antivaxera a podvodníka, ktorý svoj športový odkaz zahodil koketovaním s konšpiráciami a pavedeckými nezmyslami.

O tom, čo sa odohráva v Austrálii, ale aj o Djokovičovej kariére, sa Tomáš Prokopčák rozpráva s editorom denníka SME a tenisovým odborníkom Viktorom Kiššimonom.

Zdroje zvukov: Youtube/BBC

Odporúčanie:

Mojím dnešným odporúčaním je slovenský román Na brehu spieva dav. Tento trošku starší debut autora skrývajúceho sa za pseudonymom Michal Franka je v slovenskej literatúre jednou z najsviežejších vecí za posledné roky, špeciálne to platí, ak sa pohybujete v žurnalistike alebo ste adminom niečoho ako Zomri.

Kniha je skvelým spoločenským zrkadlom a zdrvujúcou kritikou angažovanej novinárčiny, rozdelenej spoločnosti, predsudkov, čiernobieleho videnia a rozdeľovania sveta na my a oni. Má v sebe čosi z pišťankovkej živočíšnosti i klimáčkovskej miery pre žité absurdno. Najzvláštnejšie pri tom je, že v miestnej literatúre takmer úplne pretiekla a nestala sa literárnou udalosťou – čo je trochu škoda.

https://www.martinus.sk/?uItem=815597

– 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk 

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/brifing

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.

 

Share

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App