Mariupol: Príbeh mesta, ktoré sa obracia na prach (23. 3. 2022)

Peklo na zemi alebo mesto duchov, takto vykresľujú očití svedkovia ukrajinské mesto Mariupol, ktoré je pod paľbou ruskej armádu už takmer štyri týždne.

Obyvatelia sú bez elektriny, jedla, vody či liekov, veľká časť mesta je zničená, už takmer nenájdete budovu, ktorá by nebola vojnou poznačená, no napriek tomu sa Mariupol odmieta vzdať. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell označil ruský útok na mesto za obrovský vojnový zločin.

Dokedy je Mariupol schopný brániť sa? Jana Maťková sa pýtala redaktora zahraničnej redakcie denníka SME Lukáša Onderčanina.

Zdroj zvukov: BBC

Odporúčanie:

Možno premýšľate o tom, ako sa podarilo Vladimírovi Putinovi podmaniť si Rusko a získať takú náklonnosť Rusov a Rusiek. Odpoveď by vám aspoň z časti mohol dať film Svedkovia Putinovi. Režisér Vitalij Manskij dokumentoval Putinov nástup do prezidentského postu v roku 2000 a o 18 rokov neskôr vydal film, ktorý poodhaľuje zákulisie kremeľskej politiky, Putinove zmýšľanie, aj ľudí, ktorí stále po jeho boku, no rokmi sa od neho odklonili. Dokument nájdete na online službe dafilms.sk 

Film: https://dafilms.sk/film/10571-svedkovia-putinovi 

 
Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk
 
 
Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty
 
 
Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast
 
 
Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/brifing
 
 
Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.
Share

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App